Napisane przez: hovara | Kwiecień 13, 2012

Samochód diagnostyczny polskiego NFZ

Stary wyjeżdżony złom z Niemiec, służący do diagnostyki chorób piersi u Polek!

Z chwilą kiedy ukończyłam 50 lat stałam się ofiarą „stalkingu”. Pewna grupa ludzi zarzuca mnie zaproszeniami w celu wykonania co dwa lata „bezpłatnej” rakotwórczej mammografii.

„Szczytem obłudy jest zmuszanie ludzi do badań profilaktycznych przy jednoczesnym braku możliwości natychmiastowego podjęcia leczenia rozpoznanej choroby.”
„Pojawiają się wątpliwości, co do zasadności i wiarygodności mammogramów. Mammogram jest zdjęciem wykonanym przy użyciu promieni rentgenowskich. Z kolei według Amerykańskiego Stowarzyszenia Rakowego, jedyną uznawaną przyczyną nowotworu jest promieniowanie.” (lekarskienaduzycia.blox.pl)

W 2o10 roku Badania przy markecie.
Rok później przeniesli się na plac w środku miasta.
Niżej dwie oferty -starsze trafiły do kosza.
Z zaproszeń usunęłam swoje dane i nazwę NZOZ – nie mam zamiaru robić im reklamy.

Z treści zaproszenia:

Badanie niekłopotliwe (na rynku) „zdrowe” i w technologii cyfrowej – ojej!!! :mrgreen:  Bo jak kobitka ma po piędziesiątce, to już nie wie co to jest technologia cyfrowa i myślą, że jest zacofana i da się nabrać na tanie chwyty – tak tak i  jak to podnosi prestiż badania – nieprawdaż? A jak dam im zarobić kasę – to zyskają spokój, bo oni tak bardzo się o mnie niepokoją!!!

A tutaj niżej z rekomendacją samej Pani Dyrektor NZOZ, która wykonuje badania co dwa lata i jest zdrowa!!!  :mrgreen:  No proszę i jeszcze upominek! Jacyż oni są „bezinteresowni” !

Tych zaproszeń mam już kilkanaście, w ostatnim Dr.n.med. Sławomir Sobkiewicz próbuje mnie przekonać, że „Dawka promieniowania rentgenowskiego jest znikoma, zbliżona do dawki emitowanej podczas prześwietlenia zęba„…
hm…
I ten Pan myśli, że ja w to uwierzę?

Tu mam cytat z „natemat.pl”
Jak dowodzą wyniki badań specjalistów z Uniwersytetu Yale, opublikowane w specjalistycznym piśmie „Cancer”, promieniowanie jonizujące, obecne w promieniowaniu RTG, zwiększa ryzyko powstawania oponiaków. To niezłośliwe nowotwory mózgu.”

Następny z „infodent24.pl”:
Zespół naukowców z Tajwanu posłużył się w badaniu rekordami pacjentów z bazy Taiwan National Health Insurance, co jest odpowiednikiem polskiego NFZ.

W bazie zidentyfikowano 4123 przypadki pacjentów z łagodną postacią oponiaka oraz 197 pacjentów z nowotworem złośliwym mózgu. Następnie badacze oszacowali ryzyko wystąpienia dwóch postaci oponiaka: łagodnej i złośliwej w porównaniu z częstotliwością wykonania u analizowanych pacjentów badania RTG zębów.

Analiza badaczy doprowadziła do wniosku, że istnieje korelacja pomiędzy występowaniem łagodnej postaci raka mózgu z częstotliwością wykonywania prześwietleń zębów. Autorzy nie znaleźli, żadnego istotnego związku pomiędzy stomatologiczną diagnostyką RTG a występowaniem złośliwej postaci oponiaka.”

Póki co poczekam na bardziej nowoczesne „bezpłatne” badania, które nie wywołają u mnie nowotworu. Być może się doczekam lub je sobie sama sfinansuję.

Na temat szkodliwości mammografii nie będę się rozpisywała jest cała masa artykułów demaskujących ten szwindel.  http://lekarskienaduzycia.blox.pl/tagi_b/13700/szkodliwosc-mammografii.html

Reklamy

Responses

  1. Ojej, a jaki to upomine? Laleczka z jedna piersią i z łysą głową? Przemiłe! A może przewodnik „jak badac co miesiąc piersi”? Albo „Wyznania amazonki”?

    • Czekoladki z soją modyfikowaną GMO po której rozwijają się guzy sutków.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: